Hotel

Hotel Kampa – Stará zbrojnice patří mezi vyhledávané hotely s poklidnou atmosférou, obklopen historickými památkami Malé Strany. Historie oslovuje hosty po celou dobu jejich pobytu, repliky dobových zbraní a rytířského brnění v restauraci je přenesou zpět v čase do dob, kdy sláva a čest byla na prvním místě.

Hotel prošel náročnou rekonstrukcí v roce 2015 a nabízí svým hostům pohodlí a odpočinek. Na jaře roku 2020 byly všechny hotelové pokoje vybaveny novým nábytkem a komfortní řadou matrací. Recepce je s hotelovými pokoji spojena výtahem. Hotel je dobře dostupný autem i městskou hromadnou dopravou. U hotelu je pro hosty k dispozici placené parkoviště s omezenou kapacitou - rezervace parkování nutná již při rezervaci ubytování a je podmíněna odsouhlasením parkovacího místa ze strany hotelu.

Zastávka tramvají je vzdálená jen několik desítek metrů, tramvajové spoje jezdí přímo na Pražský hrad a do Starého Města pražského.

Umístění hotelu

Hotel se nachází v malebném prostředí romantických uliček pražské Malé Strany v těsné blízkosti parku Kampa, Pražského hradu, Karlova mostu, Národního divadla, sídla České filharmonie Rudolfina a řeky Vltavy.

Malá Strana a okolí hotelu poskytne návštěvníkům velké množství historických památek, romantické procházky dlážděnými uličkami, které jsou plné historických domů spojených s různými legendami, nebo místy, kde žilo velmi mnoho slavných osobností světové i české historie.

Spojení z letiště MHD:
Bus č. 119 do stanice Nádraží Veleslavín, přestup na metro A do stanice Malostranská, přestup na tramvaj č. 20, 22, 23, 12 do stanice Újezd, dále 3 minuty pěšky nebo možno zavolat hotelový vůz pro zavazadla

Spojení z Hlavního vlakového nádraží MHD:
Tramvaj č. 9 do stanice Újezd, dále 3 minuty pěšky nebo možno zavolat hotelový vůz pro zavazadla

Spojení

Místo Km Doprava
automobilová městská pěší
Letiště Václava Havla Praha 15 km 20 min 30 min  
Vlak - Hlavní vlakové nádraží Praha 5 km 15 min 30 min  
Autobus - Autobusové nádraží Florenc 7 km 15 min 30 min  
Metro - stanice Malostranská, linka A - zelená 1 km 1 min 5 min 10 min
Tramvaj - stanice Újezd - č. 9, 12, 20, 22, 23  0,2 km     5 min
Lanová dráha na Petřín  0,5 km 1 min   5 min

Turistické tipy

Místo Km Doprava
automobilová městská pěší
Pražský hrad 1,5 km 10 min 15 min 30 min
Karlův most 1 km 3 min 5 min 10 min
Václavské náměstí 3 km 10 min 15 min 30 min
Kostel Jezulátko 1 km 2 min 5 min 10 min
Malostranské náměstí - Kostel Sv. Mikuláše 0,5 km 2 min 5 min 5 min

Kulturní tipy

Místo Km Doprava
automobilová městská pěší
Národní divadlo 1 km 5 min 10 min 20 min
Laterna Magica 1 km 5 min 10 min 20 min
Divadlo Hybernia 2,5 km 15 min 15 min 45 min


Zvětšit mapu

Lokalita

Hotel Kampa - Stará zbrojnice stojí v těsné blízkosti parku Kampa, který je od hotelu oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky. Součástí strouhy jsou i obrovská mlýnská kola.

V parku je kromě Lichtenštejnského paláce i např. Sovův mlýn, který je v současné době využíván jako Museum Kampa se sbírkami výtvarných děl 20. století. Celý park je volně přístupný s velkým množstvím míst k odpočinku s výhledem na řeku Vltavu a památky na druhém břehu.

Na okraji Kampy na Velkopřevorském náměstí je pomalovaná tzv. Lennonova zeď, kam každoročně 8. prosince přicházejí mladí lidé v den jeho tragického úmrtí zapálit svíčky a uctít památku Johna Lennona.

Z druhé strany hotelu se po 5 minutách chůze dostanete do dalšího nádherného parku s pražskou rozhlednou zvanou Petřín, na kterou se můžete nechat vyvézt unikátní lanovou dráhou. Pohledy z Petřínské rozhledny patří k těm nejatraktivnějším zážitkům z Prahy. Výhledy na Pražský hrad, Břevnovský klášter a romantické uličky historické Prahy, nebo zrcadlové bludiště přímo u rozhledny ve vás zanechají nezapomenutelnou vzpomínku.

Návštěvu Kampy a historického centra Prahy si můžete zpestřit také příjemnou vyhlídkovou plavbou. Z paluby lodi uvidíte nejen Karlův most - nejstarší most přes řeku Vltavu, ale také kouzelné panorama Pražského hradu, Národní divadlo, Strakovu akademii či obří metronom na Letné. Kotviště výletních lodí jsou na obou stranách řeky.

Vzhledem k umístění hotelu jste snadno ve spojení nejen s celým historickým centrem Prahy, ale například i jedním z nejvyhledávanějších obchodních nákupních center Centrum Nový Smíchov.

Centrální umístění hotelu je ideální v rámci dostupnosti důležitých dopravních spojů veřejné i osobní dopravy. V těsné blízkosti hotelu se nachází několik stanic městské dopravy, kterou můžete využít pro vzdálenější cíle např. do Pražské ZOO.